W krótkim czasie po przebudzeniu wypijamy ciepłą wodę z cytryną. Można dodać nieco miodu i szczyptę soli. Otrzymamy naturalny izotonik. A oto korzyści : dostarczamy witaminy C - ważna zwłaszcza jesienią i zimą, jest przeciwutleniaczem czyli zwalcza wolne rodniki oraz przyspiesza usuwanie toksyn .
Cytryna ma właściwości odkwaszające pomimo tego, że sama jest kwaśna. Nasze organizmy są zakwaszone gdyż zbyt mało jest w naszej codziennej diecie owoców i warzyw.Witamina C wpływa na wytwarzanie i zachowanie kolagenu utrzymując w dobrej kondycji tkankę łączna, kości i chrząstki.
Hamuje tworzenie się siniaków, krwawienia. chroni przed miażdżycą, poprawia przyswajalność żelaza, preparaty z żelazem należy łykać w towarzystwie wit. C - najlepiej naturalnej. Chroni organizm przed zmianami nowotworowymi.
Wypijanie z rana szklanki wody z połową cytryny dobrze wpływa na trawienie (flawonoidy i pektyny).
Sok z cytryny oczyszcza wątrobę z toksyn ( zwiększona produkcja żółci) i wspomaga jej pracę. Ten kwaśny w smaku owoc wspiera też działanie kwasu solnego w żołądku, a witamina C redukuje możliwość powstawania wrzodów żołądka.
Sok z cytryny jest porannym zastrzykiem energii. Poprawia nastrój, redukując nastroje depresyjne. Już sam zapach tego owocu działa kojąco na układ nerwowy. Po kilkunastu dniach regularnego picia wody z cytryną, organizm zaczyna sprawniej pracować. A to sprawia, że mamy więcej energii czyli więcej chęci na pozytywne spojrzenie na świat.
Ten komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńWoda z cytryną jest jednym z moich ulubionych napojów, który często gości na moim domowym stole. Najczęściej przyrządzam ją z świeżą miętą. Następnie całość podaję w specjalnych szklankach do serwowania napojów https://duka.com/pl/jedzenie-i-serwowanie-potraw/naczynia-do-serwowania-napojow/szklanki, do których wrzucam razem kilka kostek lodu. Tak przygotowana woda skutecznie gasi pragnienie oraz podkręca cały metabolizm. Stąd też przyczynia się do utraty zbędnych kilogramów.
OdpowiedzUsuń